Dobry ginekolog czyli jaki?

kobieta szuka ginekologa

Intymna sfera życia dla nas kobiet jest bardzo ważna, dlatego wybór odpowiedniego ginekologa to odpowiedzialne zadanie. Chcemy trafić w dobre ręce, zależy nam na tym, aby ginekolog nie tylko fachowo i bezboleśnie wykonał konieczne badania, ale także służył dobrą radą i zawsze nas wysłuchał. Podczas wizyty najważniejsze jest, aby kobieta miała zapewnione poczucie komfortu i zrozumienia.

Jak powinna wyglądać standardowa wizyta ginekologiczna?

Każda wizyta ginekologiczna, nie zależnie od tego czy to jest nasza pierwsza wizyta w tym gabinecie czy kolejna, powinna rozpocząć się krótkim wywiadem lekarskim. Ginekolog powinien zapytać nas o nasz wiek, przebyte choroby, ciąże, stosowaną antykoncepcję, a także przyjmowane obecnie leki i ogólny stan zdrowia, oraz występowanie chorób nowotworowych w rodzinie. Następnie, w zależności od wykonywanych wcześniej badań i od naszych obciążeń genetycznych, lekarz zdecyduje o przeprowadzeniu badań. W pierwszej kolejności powinno zostać przeprowadzone badanie cytologiczne. Jeśli wynik poprzedniego badania cytologiczne był prawidłowy, kolejne bezpłatne badanie na NFZ możemy wykonać za 3 lata.

Badanie USG w Krakowie

Oczywiście ta zasada nie dotyczy gabinetów prywatnych. Kolejnym badaniem przeprowadzonym na wizycie ginekologicznej powinno być badanie narządów rodnych za pomocą wziernika. Następnie lekarz powinien wykonać nam badanie USG zarówno dopochwowo, jak i USG piersi. Takie USG piersi powinno być wykonywane przynajmniej raz w roku u kobiet poniżej 50 roku życia, a kobiety powyżej 50 roku życia lekarz powinien kierować na badanie mammograficzne przynajmniej raz na dwa lata. Oczywiście zakres usług ginekologicznych świadczonych przez gabinet może być znacznie szerszy. Na stronie http://www.rosemedica.pl/ znajdziemy informacje właśnie o takim gabinecie, który świadczy usługi ginekologiczne w bardzo szerokim zakresie, z uwzględnieniem kobiet w ciąży, jak i tych wymagających ginekologii estetycznej.

Gdzie szukać dobrego ginekologa?

Możliwości mamy wiele. Jednym z najlepszych sposobów w znalezieniu odpowiedniego ginekologa jest pytanie koleżanek kogo polecają. Zawsze najlepiej udać się do kogoś, u kogo już była nasza znajoma czy ktoś z rodziny, dzięki temu mamy możliwość uzyskania informacji czy wizyta spełniła ich oczekiwania i była przeprowadzona rzetelnie. Jeśli jednak musimy udać się do ginekologa z konkretnym problemem, np z niepłodnością, wtedy dobrze byłoby poszukać specjalisty w tej wąskiej dziedzinie. Na pewno pomocne tutaj będą różnego typu fora internetowe czy grupy dyskusyjne, gdzie spotykają się kobiety z podobnymi problemami i wymieniają się poradami i opiniami o lekarzach.

 

Może ci się spodobać:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?