4 sytuacje, w których koniecznie powinnaś zamówić sobie tort.

male ciasto na zamowienie

Kobiety mają szalone, pełne wyzwań i obowiązków życie. Z zewnątrz może się nawet wydawać, że są stateczne i ułożone, jednak w środku szaleje huragan pędzących myśli i hormonów. Raz górki, raz dołki. Sukcesy i upadki, i tak w koło. Najczęściej zamiast uspokoić ten rollercoaster tylko dokładamy sobie zobowiązań, wtłaczamy się w kolejne życiowe role i serwujemy sobie kolejne wyzwania. 

ciasteczka z cukierni

Żeby nie zwariować albo nie opaść z sił, czasami po prostu musimy powiedzieć sobie STOP. Najlepiej nagradzać się za jakiś sukces – życiowy, zawodowy, rodzicielski… jakikolwiek. A żeby nie było to tylko gołosłowne poklepanie samej siebie po ramieniu, należy wyprawić z tej okazji przyjęcie. Ale, ale! Przyjęcie niezobowiązujące! Nie chcemy znowu narzucić sobie kolejnych obowiązków (posprzątać, udekorować, ugotować, upiec… itd.), dlatego wystarczy tort i kawa. Tylko z tortem jest jednak dużo pracy. Należy, więc go zamówić. Pyszny tort w wybranym smaku przygotuje dla ciebie np. Cukiernia Tadek w Rzeszowie. Ty masz tylko zaparzyć sobie kawę i cieszyć się chwilą.

cukiernia tadek

Paniom, które mają problem z nagradzaniem samych siebie (czyli pewnie większości) podpowiadam za co należy wam się tort:

1. Tort orzechowy należy wam się za otrzymanie premii lub podwyżki w pracy. W pracy bądź twarda, jak orzech! W domu nagródź się tortem!

2. Tort szampański należy się za bycie wspaniałą żoną. Taki tort można sobie przyznać w zasadzie w dowolnym momencie, a zwłaszcza, gdy nie dałaś się wyprowadzić z równowagi w czasie rodzinnej wycieczki (od pakowania, aż po rozpakowywanie!).

3. Tort czekoladowy należy się za bycie wspaniałą mamą. W takim wypadku tort również można sobie przyznać w dowolnym momencie, a zwłaszcza, gdy jednego dnia odpowiedziałaś na 1000 pytań, 4 razy prałaś, 3 razy zmywałaś, 2 razy odkurzałaś i tylko 1 raz przeklęłaś.

4. Tort owocowy należy ci się, gdy zrzucisz kilka kilo. A jeśli jesteś matką i codziennie wykonujesz czynności opisane w punkcie trzecim, a mimo to zmobilizowałaś się i zrzuciłaś te nadprogramowe kilogramy, to należy ci się bonus – podwójna porcja!

Może ci się spodobać:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?