Dlaczego warto wybrać płytki gresowe?

kuchnia-07

Coraz więcej osób, które wykonują remont czy też wykańczają nowy dom, stosuje na podłogach gres, jest to materiał bardzo odporny, który obecnie może być wykonany w różnych kolorach i wzorach.

Z pewnością będziemy mogli dobrać płytki w odpowiednim kolorze ale także kształcie, mogą być to płytki zarówno polerowane, które będą miały wygląd zbliżony do kamienia naturalnego oraz gres szkliwiony. Pewnością gres polerowany najlepiej sprawdzi się na ścianach, należy pamiętać, iż będzie on śliski, dodatkowo jest bardziej podatny na zaplamienia oraz zarysowania.

hexagony-03

Gres szkliwiony na podłogi

W przypadku podłóg lepiej sprawdzi się gres szkliwiony, na płytkę w tym przypadku nanoszona jest odpowiednia warstwa barwników, a także odpornego szkliwa. Dzięki temu płytki mogą być bardziej estetyczne, dodatkowo dobrze sprawdzą się w miejscach o dużym natężeniu ruchu, może być to przykładowo przedpokój. Oczywiście płytki tego rodzaju coraz częściej układamy nie tylko w łazience czy też kuchni ale także w salonie. Można bowiem wybrać bardzo ciekawe wzory, mogą one imitować marmur, granit, ale także drewno. Gres szkliwiony może być jednak nieco bardziej wrażliwy, w tym przypadku jeżeli postawimy na nim ciężki mebel, może to doprowadzić do odpryśnięcia części płytki, zwłaszcza na rogu. Naturalnie warto zwrócić uwagę, iż możemy zakupić dość gruby gres, który z pewnością będzie wytrzymały.

geofun

Naturalnie obecnie dostępne są także płytki gresowe, które swoją fakturą imitują drewno. Będą to długie i wąskie płytki, które mają sprawiać wrażenie, iż na podłodze ułożone są deski. Oczywiście mogą one imitować różne kolory, faktury i słoje, dzięki czemu z pewnością dopasujemy je do każdego pomieszczenia w naszym domu. Jeżeli poszukujemy tego typu płytek, warto zwrócić uwagę na model paradyż iceland naturale słoje i bardzo interesująca faktura drzewa sprawi, iż będą one bardzo dobrze imitowały drewno, mogą być to płytki wąskie o szerokości 20 cm oraz długości 80 lub 120 cm.

Może ci się spodobać:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?