Kajakiem po rzece

kayak-white-water-water-sports-courage-skill

Pływanie kajakiem po rzece, to jednak z lepszych przyjemności, mających na celu uspokojenie skołatanych nerwów, a także sprawienie, aby życie mogło znów wydawać się piękniejsze. Zdarza się, że osoby mające na uwadze jednorazowy wyjazd na kajaki, albo pewnego rodzaju przygodę, odnajdują w tym swoje nowe hobby. Potem już tylko kajaki im w głowie, a także wszystko co związane z ich konserwacją, odkrywaniem nowych szlaków oraz wspólnych, z kolegami zlotów.

Czytaj wpis

Taksówka z lotniska

2439272096_82e8525886_b

Wracając do domu, z dalekiej podróży zarówno takiej urlopowej, jak też służbowej, trudno jest się doczekać, kiedy wskoczy się w swoje, ulubione kapcie. Bardzo często także i w piżamę, bo trzeba odreagować zmianę czasu. A jeśli do tego dojedzie jeszcze taka pogoda, jak zimno, mróz i dużo śniegu, to już w ogóle nie chce się odwlekać znalezienia się w domu. Czasem może się okazać, że pierwszą rzeczą, jaką trzeba będzie zrobić, okaże się palenie w piecu, albo odkręcenie kaloryferów, potem już tylko kąpiel, albo jeśli zimna woda, to najpierw drzemka.

Czytaj wpis

Potrzeba wypoczynku, nie wolno jej lekceważyć

autokarem-do-rumunii

Pracujący każdego dnia, bez względu na pogodę i zdanie innych, mogą w pewnym momencie zacząć odczuwać życie, jako tak zwany kierat, a samego siebie, jako osobę która ciągnie jakiś ciężki i niesprawiedliwy ładunek. Może to być spowodowane popadaniem w rutynę, a także niedostatecznym wypoczynkiem. Chodzi o to, że nie tylko samo leżenie po pracy, albo w weekend to odpowiednia forma odpoczywania, bo jeśli pracuje się po kilka godzin w zamkniętych pomieszczeniach przyczyną może być niedostateczne dotlenienie organizmu, a także potrzeba zmiany otoczenia, chociaż na kilka dni.

Czytaj wpis

Budapeszt – ile kosztuje weekend w stolicy Węgier? – część 2

Budapeszt most lancuchowy z daleka

W poprzednim poradniku opisaliśmy koszty związane z przejazdem do Budapesztu. Tym razem zajmiemy się pobytem na miejscu. Wycieczka do Budapesztu może być naprawdę ciekawa i to nie dużym kosztem.

NOCLEG: Baza noclegowa w Budapeszcie jest naprawdę szeroka. Można tu znaleźć hotele o wysokim standardzie, gdzie nocleg kosztuje więcej niż nasza pensja, a także małe hostele i motele, gdzie koszt jednej nocy nie przekroczy 30 zł. W centrum miasta znajdują się czteroosobowe apartamenty, które przedstawiają weekendowe oferty w cenach od 150 zł do 200 zł  za noc. W przeliczeniu na osobę, to od 40 zł do 50 zł za noc. W hotelach ceny są nieco wyższe. Wszystko zależy od lokalizacji naszego miejsca noclegowego. Pokój w hotelu można wynająć w cenie od 60 zł do 80 zł za osobę. Jak widać oferty pokoi wieloosobowych są dużo lepsze niż dla jednej osoby. Dlatego też większość samotnie podróżujących osób decyduje się na noclegi w tańszych hostelach.

Czytaj wpis